‘SURETTEN SURETE’ SERGİSİNE TAM NOT

Yayın Tarihi: Mart 18, 2011 5:59 pm

http://www.cennetkultursanat.com/albums/798556857.jpg

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde yer alan “Suretten Surete” resim sergisi son ziyaretçilerini ağırladı. Türk resim sanatının 130 yıllık serüvenini gözler önüne seren eserleri bu kez İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, yazar Selahattin Yusuf ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan ziyaret etti.

İstanbul’un sayılı sergi salonlarından birini bünyesinde bulunduran Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, uzun süredir “Osman Hamdi Bey’den Günümüze Portre Örnekleri” konulu “Suretten Surete” resim sergisine ev sahipliği yaptı. Her kesimden ziyaretçi akınına uğrayan sergiyi, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, yazar Selahattin Yusuf ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan da ziyaret etti.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile birlikte sergiyi gezen üçlü, kuratör Erkan Doğanay’dan eserler hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından bir de söyleşi yapıldı. Yazar Selahattin Yusuf’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide sanat üzerine konuşuldu. İçinde barındırdığı kültürel etkinliklerle Küçükçekmece’nin mükemmel bir ilçe olduğunu söyleyen Prof. Dr. Edibe Sözen, “Birçok kültür merkezi gördüm ancak burası çok farklı. Doğrusu Küçükçekmecelileri kıskandım” dedi.

Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş