MAHALLE MUHTARLARI RESİM SERGİSİ GEZDİ

Yayın Tarihi: Mart 18, 2011 6:00 pm

8 sanatçıyı bir araya getiren ve birçok değerli portre çalışmasının sunulduğu ‘Suretten Surete’ sergisine ziyaretçi akını dinmiyor. Kültür sanat, medya ve siyaset camiasından birçok konuğa ev sahipliği yapan sergiyi son olarak Küçükçekmece mahalle muhtarları gezdi.
http://www.cennetkultursanat.com/photos/550211588.jpg
Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulunan ‘Suretten Surete: Osman Hamdi Bey’den Günümüze Portre Örnekleri’ sergisi mahalle muhtarlarını konuk etti. 12 kişilik kafileye serginin kuratörü Erkan Doğanay rehberlik etti. Büyük bir merakla resimleri inceleyen muhtarlar Doğanay’dan detaylı bilgiler aldılar.

GENÇLERİNDE GÖRMESİNE YARAR VAR
Suretten Surete sergisini herkesin görmesi gerektiğini söyleyen Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarı Turhan Dinç, “Bu sergiden herkes kendine bir paye çıkarmalıdır. Geçmişi yaşamak, iyi anlamak gerekir. Sadece gezip görmemiz yeterli değil. Halkı da buraya gelmeleri konusunda teşvik etmemiz lazım. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi geçmişini bilmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur. Bu bakımdan tüm halkın ve özellikle genç neslin bu güzide sergiyi görmesinde yarar var. Bu tür sergilerin bizlerle buluşturulması çok önemli bir şey. Bu nedenle Başkanımız Aziz Yeniay’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yeni Mahalle Muhtarı Ayhan Ergün de, oldukça değerli resimlerin bulunduğu bir sergiyi Küçükçekmece’de görmekten dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirirken, serginin kuratörü Erkan Doğanay’ın rehberliğinde daha anlamlı hale geldiğini söyledi.

http://www.cennetkultursanat.com/albums/528103298.jpg

Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş