Küçükçekmece Kurbana Hazır

Yayın Tarihi: Kasım 5, 2011 2:49 pm

Küçükçekmece Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.

Küçükçekmecelilerin huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için gerekli tedbirleri alan Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için hazırlıklarını tamamladı. Küçükçekmece Belediyesi talep azlığı nedeniyle bu yıl kurban satış yeri hazırlığı yapmadı. Satış ve kesim için Kartaltepe Mahallesi’nde önceki yıllarda kurulan satış alanı yerine, önceden belirlenen otopark, oto yıkama ve kuran kursları ve camiler kullanılacak. Bu yıl da ithal ve Trakya bölgesinde yetişen hayvanların dışında kurbanlık satışına izin verilmeyecek.

Kurban Kesim Yerleri

TEMİZLİK VE SU İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Kurban Bayramı öncesi ve 1. günü Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ve bir veteriner her gün acil durumlara müdahale için hazır bulunacak. Ayrıca alandaki kesim sonrası katı atıkların transferi, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak yapılacak. Kesilen etlerin ve atıkların taşınması için 10 bin kurban poşeti hazırlayan, Küçükçekmece Belediyesi Kurban Bayramı’nda sağlıklı hayvan seçimi ve kesimiyle ilgili bilinçlendirici 7 bin kitapçık da dağıtacak.

KAÇAK SATIŞ VE KESİM DENETLENECEK

Kurban satış ve kesim alanlarında, sosyal ihtiyaçları da dikkate alarak gerekli önlemleri alan Küçükçekmece Belediyesi, üç kişilik yakalama ekibiyle kaçan hayvanları kontrol altına alacak.  Vatandaşlar kesimden sonra hayvanda çıkan hastalıklar için ise Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden yardım alabilecek.

KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIKLI HAYVAN SEÇİMİ VE KESİMİ KİTABI YAYINDA

Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlatılan kitapçıkta kurbanlık seçimi,sağlıklı kurban kesimi,etlerin muhafazası konularında özet bilgiler aktarılıyor.

Kurban Bayramında Sağlıklı Hayvan Seçimi ve Kesimi

Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Yorum Yapmak İçin Tıklayın