GENÇ SANATÇILARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Yayın Tarihi: Nisan 11, 2011 4:50 pm

Türkiye’nin önde gelen viyolonselcilerinden çellist Benyamin Sönmez ve piyanist Hakan Ali Toker, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne aldı. Klasik Batı Müziği’nin en güzel eserlerini icra eden ikili, viyolonsel ve piyanonun eşsiz uyumuyla Küçükçekmecelileri mest etti.

Dünyada ve Türkiye’de müzik otoriteleri tarafından parmakla gösterilen ünlü çellist Benyamin Sönmez ve piyanist Hakan Ali Toker Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne aldı. Klasik Batı Müziği’nden örneklerin sunulduğu “Viyolonsel ve Piyano Resitali”, renkli görüntülere sahne oldu.

Sanatseverlerden büyük ilgi gören konsere, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden de katıldı. Bir saat boyunca sahnede kalan ikili, çello ve piyanonun eşsiz uyumuyla salondakileri büyüledi. İkili konser boyunca tüm hünerlerini sergiledi. Eserlerini icra ederken enstrümanıyla adeta bütünleşen Sönmez, kendinden geçti. Özellikle eserlere getirdiği kendine özgü tarz ve ifadesiyle geleceğin efsane yıldızları arasına katılmaya aday olan sanatçı, eserlerini piyanist Toker’le birlikte Küçükçekmeceliler için seslendirdi.

Konser bitiminde ikiliye Başkan Aziz Yeniay tarafında çiçek verildi. Başkan Yeniay, “Yüreğinize sağlık Türkiye’den böylesine değerli sanatçıların çıkması bizleri onurlandırıyor. Bizlere muhteşem bir gece yaşattınız.” dedi. İki sanatçı bir eseri daha seslendirerek konserini bitirdi.

Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Yorum Yapmak İçin Tıklayın