Öğretmenler Günü Mesajı

Kasım 23, 2017 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

24 KASIM 2017 ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI


– Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlıkve mutluluklar diler, ellerinizden öperim. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali)

– Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım. Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.(Atatürk)

– Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Çocuklarımızın Yetişmesinde Büyük Rol Oynayan, Her Türlü Fedakarlığı Gösteren Sizlere Çok Borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Bir Ulusun Çağdaş Ülkeler Düzeyine Erişebilmesi; Egitim Ve Öğretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yöntemlerle Yürütülmesi ile Ancak Mümkün Olabilir. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun..

– Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Atamız Küçükçekmece Anıldı

Kasım 23, 2017 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

ATATÜRK, KÜÇÜKÇEKMECE’DE SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde konser veren İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Mustafa Kemal Atatürk‘ü ölümünün 79. yılında sevdiği şarkı ve türkülerle andı.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen konsere, müzikseverler büyük ilgi gösterdi. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef Cihat Aşkın yönetimindeki  ‘Atatürk ve Müzik’ başlıklı konserine piyanist Hakan Ali Toker eşlik etti.  Konserde, sanatçılar ” Senede Bir Gün, Kimseye Etmem Şikayet, Huysuz ve Tatlı Kadın, Selanik Türküsü” gibi eserleri icra ederek, Atatürk’ün sevdiği şarkıları müzikseverlerle buluşturdu.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Senfonik fasıl projesiyle sahneye çıkan İDSO’nun performansı katılımcılardan tam not aldı. Konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçılara Küçükçekmece Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ömer Keser tarafından günün anısına çiçek takdim edildi.

Küçükçekmece Kurbana Hazır

Kasım 5, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

Küçükçekmece Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.

Küçükçekmecelilerin huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için gerekli tedbirleri alan Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için hazırlıklarını tamamladı. Küçükçekmece Belediyesi talep azlığı nedeniyle bu yıl kurban satış yeri hazırlığı yapmadı. Satış ve kesim için Kartaltepe Mahallesi’nde önceki yıllarda kurulan satış alanı yerine, önceden belirlenen otopark, oto yıkama ve kuran kursları ve camiler kullanılacak. Bu yıl da ithal ve Trakya bölgesinde yetişen hayvanların dışında kurbanlık satışına izin verilmeyecek.

Kurban Kesim Yerleri

TEMİZLİK VE SU İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Kurban Bayramı öncesi ve 1. günü Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ve bir veteriner her gün acil durumlara müdahale için hazır bulunacak. Ayrıca alandaki kesim sonrası katı atıkların transferi, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak yapılacak. Kesilen etlerin ve atıkların taşınması için 10 bin kurban poşeti hazırlayan, Küçükçekmece Belediyesi Kurban Bayramı’nda sağlıklı hayvan seçimi ve kesimiyle ilgili bilinçlendirici 7 bin kitapçık da dağıtacak.

KAÇAK SATIŞ VE KESİM DENETLENECEK

Kurban satış ve kesim alanlarında, sosyal ihtiyaçları da dikkate alarak gerekli önlemleri alan Küçükçekmece Belediyesi, üç kişilik yakalama ekibiyle kaçan hayvanları kontrol altına alacak.  Vatandaşlar kesimden sonra hayvanda çıkan hastalıklar için ise Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden yardım alabilecek.

KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIKLI HAYVAN SEÇİMİ VE KESİMİ KİTABI YAYINDA

Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlatılan kitapçıkta kurbanlık seçimi,sağlıklı kurban kesimi,etlerin muhafazası konularında özet bilgiler aktarılıyor.

Kurban Bayramında Sağlıklı Hayvan Seçimi ve Kesimi

5 Haziran Küçükçekmece Belediyesi

Mayıs 30, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

Mustafa Ceceli sevilen şarkılarıyla Küçükçekmece Amfi Tiyatro’da sevenleriyle buluşuyor..

Yer : Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro
Tarih : 5 Haziran
Saat : 21:30

GENÇ SANATÇILARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Nisan 11, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

Türkiye’nin önde gelen viyolonselcilerinden çellist Benyamin Sönmez ve piyanist Hakan Ali Toker, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne aldı. Klasik Batı Müziği’nin en güzel eserlerini icra eden ikili, viyolonsel ve piyanonun eşsiz uyumuyla Küçükçekmecelileri mest etti.

Dünyada ve Türkiye’de müzik otoriteleri tarafından parmakla gösterilen ünlü çellist Benyamin Sönmez ve piyanist Hakan Ali Toker Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne aldı. Klasik Batı Müziği’nden örneklerin sunulduğu “Viyolonsel ve Piyano Resitali”, renkli görüntülere sahne oldu.

Sanatseverlerden büyük ilgi gören konsere, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden de katıldı. Bir saat boyunca sahnede kalan ikili, çello ve piyanonun eşsiz uyumuyla salondakileri büyüledi. İkili konser boyunca tüm hünerlerini sergiledi. Eserlerini icra ederken enstrümanıyla adeta bütünleşen Sönmez, kendinden geçti. Özellikle eserlere getirdiği kendine özgü tarz ve ifadesiyle geleceğin efsane yıldızları arasına katılmaya aday olan sanatçı, eserlerini piyanist Toker’le birlikte Küçükçekmeceliler için seslendirdi.

Konser bitiminde ikiliye Başkan Aziz Yeniay tarafında çiçek verildi. Başkan Yeniay, “Yüreğinize sağlık Türkiye’den böylesine değerli sanatçıların çıkması bizleri onurlandırıyor. Bizlere muhteşem bir gece yaşattınız.” dedi. İki sanatçı bir eseri daha seslendirerek konserini bitirdi.

BASKANDAN “NİSAN 2011”

Nisan 11, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

Değerli Küçükçekmeceliler;

İlkbaharın bu güzel ayında sizlere sanat dolu bir etkinlik ajandası hazırladık. Bu ay sizlere yine farklı ve nitelikli etkinlikler sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Sahnelerimizde müziğin ve tiyatronun her türüne yer vermeye çalışıyor, sizleri rengârenk bir kültür yelpazesinin taze esintisine davet ediyoruz.

Her ay sizlerin talepleri doğrultusunda şekillenen seminer ve söyleşilerimizde 7’den 70’e herkesi ilgilendiren tarih, edebiyat, sağlık gibi konularda çok önemli isimleri ilçemizde ağırlıyoruz. Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle ilçemizde çok önemli iki sergiye yer veriyoruz. Hikmet BARUTÇUGİL’in ebru çalışmalarını ve Mehmet ÇEBİ’nin çok nadide hat koleksiyonunu hep birlikte izleme imkânı bulacağız.

Büyük Millet Meclisimizin açılışı dolayısıyla çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, 19 – 24 Nisan tarihleri arasında Kültür ve Sanat Merkezlerimizde ağırlayacağımız 6 ülkenin çocuklarıyla dolu dolu kutlayacağız.

Birlikte olabilmemiz dileğiyle…

MAHALLE MUHTARLARI RESİM SERGİSİ GEZDİ

Mart 18, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

8 sanatçıyı bir araya getiren ve birçok değerli portre çalışmasının sunulduğu ‘Suretten Surete’ sergisine ziyaretçi akını dinmiyor. Kültür sanat, medya ve siyaset camiasından birçok konuğa ev sahipliği yapan sergiyi son olarak Küçükçekmece mahalle muhtarları gezdi.
http://www.cennetkultursanat.com/photos/550211588.jpg
Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulunan ‘Suretten Surete: Osman Hamdi Bey’den Günümüze Portre Örnekleri’ sergisi mahalle muhtarlarını konuk etti. 12 kişilik kafileye serginin kuratörü Erkan Doğanay rehberlik etti. Büyük bir merakla resimleri inceleyen muhtarlar Doğanay’dan detaylı bilgiler aldılar.

GENÇLERİNDE GÖRMESİNE YARAR VAR
Suretten Surete sergisini herkesin görmesi gerektiğini söyleyen Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarı Turhan Dinç, “Bu sergiden herkes kendine bir paye çıkarmalıdır. Geçmişi yaşamak, iyi anlamak gerekir. Sadece gezip görmemiz yeterli değil. Halkı da buraya gelmeleri konusunda teşvik etmemiz lazım. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi geçmişini bilmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur. Bu bakımdan tüm halkın ve özellikle genç neslin bu güzide sergiyi görmesinde yarar var. Bu tür sergilerin bizlerle buluşturulması çok önemli bir şey. Bu nedenle Başkanımız Aziz Yeniay’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yeni Mahalle Muhtarı Ayhan Ergün de, oldukça değerli resimlerin bulunduğu bir sergiyi Küçükçekmece’de görmekten dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirirken, serginin kuratörü Erkan Doğanay’ın rehberliğinde daha anlamlı hale geldiğini söyledi.

http://www.cennetkultursanat.com/albums/528103298.jpg

‘SURETTEN SURETE’ SERGİSİNE TAM NOT

Mart 18, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

http://www.cennetkultursanat.com/albums/798556857.jpg

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde yer alan “Suretten Surete” resim sergisi son ziyaretçilerini ağırladı. Türk resim sanatının 130 yıllık serüvenini gözler önüne seren eserleri bu kez İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, yazar Selahattin Yusuf ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan ziyaret etti.

İstanbul’un sayılı sergi salonlarından birini bünyesinde bulunduran Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, uzun süredir “Osman Hamdi Bey’den Günümüze Portre Örnekleri” konulu “Suretten Surete” resim sergisine ev sahipliği yaptı. Her kesimden ziyaretçi akınına uğrayan sergiyi, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, yazar Selahattin Yusuf ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan da ziyaret etti.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile birlikte sergiyi gezen üçlü, kuratör Erkan Doğanay’dan eserler hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından bir de söyleşi yapıldı. Yazar Selahattin Yusuf’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide sanat üzerine konuşuldu. İçinde barındırdığı kültürel etkinliklerle Küçükçekmece’nin mükemmel bir ilçe olduğunu söyleyen Prof. Dr. Edibe Sözen, “Birçok kültür merkezi gördüm ancak burası çok farklı. Doğrusu Küçükçekmecelileri kıskandım” dedi.

ÇANAKKALE SAVAŞINA AĞIT

Mart 18, 2011 by admin · Yorum Yapmak İçin Tıklayın 

Çanakkale şehitlerimizin aziz anısına ithafen, unutulmayacak bu destanın görsel tarihi tasarımcı ressam Kenan Pençe tarafından resmedildi. Sergide, insanlık tarihinin en kanlı ve en acımasız savaşlarından biri olan Çanakkale savaşı, alışılagelmiş anlatımların ötesinde, sanatsal ve estetik değeri yüksek olarak, günümüz teknoloji ve imkanları ile üretilen dijital-art yöntemi ile illüstrasyon, video, ses, resim, çizgi ve fotoğraflarla görsel bir yoğunluk içinde ele alınıyor.

http://www.cennetteyiz.com/media/k2/items/cache/569585164bf57f8a1e8703b19497bdbc_S.jpg